Wybieramy krajalnicę

Krajalnice to urządzenia przydatne w wielu miejscach. Powszechnie używa się ich w sklepach, restauracjach, firmach cateringowych. Mimo że rodzajów tych urządzeń jest co najmniej kilka, każde z nich posiada trzy główne części, czyli: korpus, prowadnicę i obrotowy nóż. Zależnie od urządzenia mają one różną wydajność, dlatego przy zakupie warto się zastanowić jak często krajalnica będzie wykorzystywana. W przypadku dużego obciążenia pracą najlepiej wybrać urządzenia, których obudowa jest w całości wykonana ze stali, a nóż z tytanu lub ze stali pokrytej warstwą chromu – chyba że szukamy krajalnicy specjalistyczne, wtedy warto zorientować się jakie rozwiązania proponują producenci by ułatwić krojenie danego produktu. Przykładowo specjalistyczne urządzenia do krojenia serów mogą mieć ostrza pokryte warstwą teflonu, dzięki czemu krojone sery nie przyklejają się, a tym samym nie przerywają i ładnie się układają po pokrojeniu.

Continue reading

Krajalnice elektryczne

Krajalnice elektryczne ułatwiają pracę w wielu zakładach gastronomicznych, gdzie jest potrzeba częstego krojenia pieczywa jak również wędlin i serów. Często spotyka się je również w sklepach na stosikach mięsno-wędliniarskich. Typowym przykładem może być krajalnica STALGAST, 723251 przedstawiona na zdjęciu obok.

 

Continue reading

Maszyny i urządzenia gastronomiczne dla obróbki wstępnej

Maszyna do mielenia mięsa

Obróbka wstępna to jeden z pierwszych etapów przygotowujących produkty do dalszego przetwarzania. Dzięki niej można nadać obrabianym produktom pożądane cechy albo też uzyskać tzw. półprodukty będące bazą dla przygotowania potraw.

Continue reading