Wybieramy krajalnicę

Krajalnice to urządzenia przydatne w wielu miejscach. Powszechnie używa się ich w sklepach, restauracjach, firmach cateringowych. Mimo że rodzajów tych urządzeń jest co najmniej kilka, każde z nich posiada trzy główne części, czyli: korpus, prowadnicę i obrotowy nóż. Zależnie od urządzenia mają one różną wydajność, dlatego przy zakupie warto się zastanowić jak często krajalnica będzie wykorzystywana. W przypadku dużego obciążenia pracą najlepiej wybrać urządzenia, których obudowa jest w całości wykonana ze stali, a nóż z tytanu lub ze stali pokrytej warstwą chromu – chyba że szukamy krajalnicy specjalistyczne, wtedy warto zorientować się jakie rozwiązania proponują producenci by ułatwić krojenie danego produktu. Przykładowo specjalistyczne urządzenia do krojenia serów mogą mieć ostrza pokryte warstwą teflonu, dzięki czemu krojone sery nie przyklejają się, a tym samym nie przerywają i ładnie się układają po pokrojeniu.


Warto też zwrócić uwagę na inne aspekty związane z wykorzystaniem krajalnicy. Jeśli np. wiemy, ze krojenia będzie dużo a chcemy lepiej spożytkować czas swój i pracowników, to dobrze jest rozważyć zakup wprawdzie droższej, ale szybszej i wygodniejszej krajalnicy automatycznej. Wygoda korzystania z niej polega na tym, że możemy ją zaprogramować w praktycznie dowolny sposób. Wybieramy więc szybkość krojenia, grubość plastrów, ewentualnie ich liczbę, układamy produkt na prowadnicy, włączamy urządzenie i…to wszystko. Nie musimy stac przy nim, ani go nadzorować. Krajalnica wyłączy się sama, zależnie od modelu albo gdy skończy sie produkt do krojenia, albo gdy pokroi zaprogramowaną liczbę plastrów.

Jeśli kupujemy krajalnicę uniwersalną to dobrze jest wybrać model posiadający regulację nie tylko grubości, ale i szybkości krojenia. Dzięki temu łatwiejsze będzie krojenie produktów, krojenie wędlin, serów i innych o różnym stopniu twardości. Jeśli chodzi o szerokość plastrów tu też warto się zastanowić, czy wybrać tańszy model, który kroi plastry o grubości od 1 do 16 mm, czy droższy, w którym górna granica wynosi 28 mm.

 

Przykładowe produkty – krajalnice gastronomiczne w sklepie Technica.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.