Cechy plastikowych pojemników na ciasto

Właściwie dobrany pojemnik na ciasto to wbrew pozorom ważny element, który wpływa na zadowolenie klienta i jego odczucia względem sprzedawanych wypieków. Jest to także sposób na zadbanie o bezpieczny transport produktu i jak najdłuższe utrzymanie go w świeżości.

Jakie kwestie mają znaczenie?

Przy wyborze pojemnika na ciasto największą rolę odgrywają:
– materiał, z którego wykonane jest pudełko;
– kształt;
– funkcjonalność

Plastikowe pudełka

W przemyśle gastronomicznym wciąż prym wiodą plastikowe pojemniki na ciasto. Wszystko dlatego, że są tanie i lekkie, a jednocześnie pozwalają na zachowanie wszelkich niezbędnych właściwości danego produktu. Ze względu na to, że są przeźroczyste, klient może też od razu wiedzieć, czego spodziewać się po danym produkcie. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku lokali oferujących wydzielone już i zapakowane ciasta na wagę.

Kształt pudełka

Plastik jest też bardzo prosty w formowaniu, dlatego może występować w wielu kształtach. Najbardziej tradycyjne są oczywiście pudełka prostokątne z pokrywką, które nadają się do pakowania większości sprzedawanych ciast. Większość cukierni dysponuje jednak także podłużnymi pojemnikami odpowiednimi do babki czy rolady, jak również tymi przeznaczonymi do sprzedaży torcików.

Funkcjonalność

Plastikowe pojemniki na ciasto są też bardzo funkcjonalne i to z kilku względów – https://sklep.technica.pl/pojemniki-na-ciasto. Przede wszystkim sprawiają, że do zamkniętego w pudełku kawałka nie pozostają się z zewnątrz żadne zapachy, utrzymują świeżość oraz, w przeciwieństwie do papierowych pudełek, nie przemakają.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.