Kuchnie elektryczne

Kuchnie elektryczne zwane też trzonami elektrycznymi to alternatywa lub uzupełnienie kuchni gazowych stosowanych zarówno w zakładach gastronomicznych, jak i gospodarstwach domowych. A teraz kilka szczegółów na temat konstrukcji i funkcjonowania tych urządzeń.

Kuchnie elektryczne zbudowane są z konstrukcji nośnej oraz oczywiście obudowy, instalacji, która doprowadza prąd do płytek grzejne i aparatury kontrolnej. O obudowie nie ma co się rozpisywać wystarczy powiedzieć że zbudowana jest ze stali nierdzewnej. Jeśli chodzi o płytki grzejne to mogą być wykonane ze stali lub żeliwa a nowoczesne modele posiadają płyty ze szkła żaroodpornego. Tego typu płyty nagrzewają się tylko tam gdzie znajdują się spirale grzejne. To pozwala na skoncentrowanie energii cieplnej w jednym miejscu a tym samym szybsze uzyskiwanie pożądanej temperatury. Kolejnym atutem takich płyt jest to, że bardzo łatwo je wyczyścić.

O tym jaką temperaturę w danym momencie udało się uzyskać informują specjalne lampki. Dla bezpieczeństwa nowe modele kuchni elektrycznych są wyposażone w wyłącznik przeciążeniowy. Podobnie jak w przypadku kuchni gazowych i tutaj liczba palników wahać się może od dwóch do sześciu. Są też modele wyposażone dodatkowo w piekarnik oczywiście również elektryczny jak np. sześciopalnikowa kuchnia KROMET, 000.KEZ-6AA.

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.