Obieraczki do ziemniaków

Ziemniaki to produkt dość często używany w polskiej kuchni. Niezależnie od tego, w jakiej postaci będą serwowane najpierw trzeba je oczywiście obrać.

W przypadku lokali gastronomicznych ręczne wykonywanie tej czynności byłoby zbyt pracochłonne i nieekonomiczne dlatego w tym celu używa się urządzeń określanych po prostu jako obieraczki do ziemniaków.

Obieraczka do ziemniaków Stalagast

Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest zmniejszenie ilości odpadów przy obieraniu mechanicznym. Zasada działania takich maszyn jest dość prosta. Różnorakie elementy robocze w sposób mechaniczny usuwają skórkę zaś woda, która przepływa przez urządzenie, wymywa wszelkie zanieczyszczenia i oczywiście obraną skórkę. Poi przejściu przez obieraczkę z ziemniaków trzeba jeszcze ręcznie usunąć to, co pozostało w zagłębieniach i tak zwanych oczkach. Im bardziej regularny kształt mają bulwy, tym mechaniczne oczyszczanie jest dokładniejsze. Czas natomiast tej czynności zależy od tego czy ziemniaki są świeże i wcześniej odpowiednio posortowane.

Obieraczki do ziemniaków – przykładowe modele

Oto specyfikacja techniczna przykładowej obieraczki do ziemniaków Stalgast 789061 przedstawionej na powyższym zdjęciu:

Pojemność

6 kg

Wydajność

100 kg/h

czas obierania

1,5 – 3 min

zużycie wody

2,5 l/min

wymiary (cm)

67x55x75h cm

moc elektryczna

350 W

napięcie

400 V

Prezentowana obieraczka do ziemniaków Stalgast jest malowana proszkowo. Posiada dzwiczki , dno oraz boczne ścianki pokrytych korundem (który jest masą ścierną). Obieraczkę tego typu można zamontować do podłogi.

Innym przykładem obieraczki może być obieraczka do ziemniaków  SPOMASZ NAKŁO, OZ-4 o wydajności 80kg/godz. i wsadzie 4,5kg

Obieraczka do ziemniaków Spomasz Nakło

Obieraczka do ziemniaków OZ-4 może służyć obierania ziemniaków, marchwi, buraków czerwonych itp. Obieraczka posiada obudowę w kształcie walca, dodatkowo podstawę, pokrywę i zespół napędu. Masy ścierające, którą wyłożony jest zbiornik i wirujący talerz, pozwalają na obieranie produktów. Zgodnie z wymogami, obieraczka OZ 4 posiada wyłącznik bezpieczeństwa. Dysponuje także wyłącznikiem czasowym i elektrozaworem. Do obieraczki pasuje także separatorem obierzyn np. SPOMASZ NAKŁO S075N i podstawa SOZ4N.

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.