Czyste jak łza

Współczesna gastronomia jest swoistym kompromisem między wizją właściciela i wymogami formalnymi. Oba te obszary łączy pewien zbiór elementów wyposażenia, bez których lokal obyć się nie może.

Gastronomia to taki rodzaj działalności, w którym oczekuje się perfekcji. Klient powinien do woli zaspokajać swoje gusta kulinarne. Niemniej jednak czy będzie gościem restauracji meksykańskiej, czy orientalnej, czy ekskluzywnego lokalu hotelowego, jego oczekiwania skoncentrują się na aromacie zmówionego dania.

Zdarza się jednak, że dane mu jest przeżywanie goryczy rozczarowania, gdy po otrzymaniu długo oczekiwanego posiłku, dostrzeże ślady niedomycia na brzegu talerza lub czyjeś usta odbite na kieliszku. Żaden ceniony, a zarazem ceniący się gastronomiczny zakątek nie może pozwolić sobie na taką druzgocącą wpadkę.

Tego czarnego scenariusza można uniknąć, jeżeli zadbamy o odpowiednie wyposażenie sprzętowe zaplecza kuchennego. Higiena i perfekcjonizm powinny nas doprowadzić do pierwszego ogniwa łańcucha kuchennego profesjonalizmu − zmywarki gastronomicznej.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.