Jak podawać alkohole?

Wybór szkła na rynku jest bardzo szeroki, a zasady dotyczące podawania alkoholi dość skomplikowane. Nic więc dziwnego, że wiele osób ma problem z odpowiedzią na pytanie, w jaki sposób należy prawidłowo podać dany rodzaj alkoholu. Oto kilka porad odnośnie szkła, które jest odpowiednie do poszczególnych rodzajów alkoholu, a także odnośnie sposobu podawania alkoholi.

Szampan – kieliszki do szampana mają charakterystyczny, smukły wygląd. Dzięki temu, że zwężają się ku górze, podany w nich szampan dłużej pozostaje napojem gazowanym. Kieliszki należy napełniać szampanem do wysokości 3/4, a sam szampan zawsze powinien być schłodzony.

kieliszek do koniakuWino czerwone – kieliszek powinien być dość duży, smukły, wykonany z cienkiego szkła, z dużą, zwężającą się ku górze czaszą. Wino podawane jest zawsze w temperaturze pokojowej, a podczas picia kieliszek należy trzymać za nóżkę.

Wino białe – kieliszek do tego rodzaju wina powinien posiadać mniejszą czaszę i dłuższą nóżkę niż kieliszek przeznaczony do podawania wina czerwonego. Należy go napełnić do połowy.

Koniak – kieliszek do koniaku posiada krótką nóżkę i szeroką, pękatą czaszę. Choć takie kieliszki mają dużą pojemność, należy wlewać do nich jedynie niewielką ilość alkoholu. Podczas picia kieliszek do koniaku trzyma się za czaszę, co podgrzewa alkohol i wydobywa jego aromat.

Wódka – czystą wódkę podaje się w niewielkich kieliszkach z nóżką lub bez niej, wódkę gatunkową – jedynie w kieliszkach z nóżką.

Patelnia WOK – wszechstronność i uniwersalizm

patelnia wokPatelnia WOK znacznie różni się od tradycyjnych patelni, ponieważ pozwala na przygotowywanie dań na wiele sposobów. Wykonana z wysokogatunkowych materiałów patelnia nie dopuszcza do przywierania potraw w czasie smażenia. Dzięki temu pochodzącemu z Chin naczyniu przyrządzanie potraw nabiera innego wymiaru i charakteru.

Jakie cechy wyróżniają patelnię WOK?

Patelnia typu WOK jest wyjątkowo praktycznym, uniwersalnym i niezastąpionym naczyniem, ponieważ może pełnić różnorodne funkcje. Jej wszechstronne właściwości sprawiają, że jest zaliczana do najlepszych wyrobów kuchennych, przeznaczonych zarówno do domu, jak i do wszelkiego rodzaju lokali. Oto cechy, które wyróżniają patelnię typu WOK:

• Możliwość wszechstronnego zastosowania patelni elektrycznych,
• Zachowanie soczystości, smaku i wartości odżywczych potraw,
• Patelnia może być kuta ręcznie lub ręcznie wykańczana, co podnosi jej walory estetyczno-użytkowe,
• Różnorodność kształtów, wielkości i grubości,
• Możliwość wykorzystywania naczynia jako głębokiej patelni lub pojemnego garnka, co ułatwia smażenie, gotowanie, duszenie,
• Wykonanie z wysokogatunkowych materiałów typu żeliwo, żelazo, stal węglowa,
• Wyposażenie w długi, drewniany uchwyt,
• Pokrycie nieprzywierającą powłoką,
• Skrócenie czasu przygotowywania potraw,
• Wyposażenie w pokrywę, która posiada otwory wentylacyjne,
• Możliwość zakładania na patelnię rusztu do gotowania na parze.

Jaka jest optymalna moc warnika do wody

warnik do wodyWarnik do wody to rewelacyjne urządzenie, które w bardzo krótkim czasie jest w stanie zagotować lub podgrzać bardzo dużą ilość wody i co najważniejsze utrzymać ją przez długi okres czasu w temperaturze, która nas satysfakcjonuje. Warnik pomorze nam na przykład błyskawicznie przygotować kawę lub herbatę, dzięki czemu nie będziemy marnować cennego czasu. Przed wyborem odpowiedniego warnika do swojego mieszkania należy zwracać uwagę nie tylko na jakość jego wykonania i cenę, ale również na moc.

Rozsądna moc warnika

Jednym z najważniejszych parametrów każdego warnika jest oczywiście jego moc. W sklepach znaleźć można bardzo wiele modeli, które posiadają różną moc. Możemy na przykład kupić warnik do wody o mocy zaledwie 900W, ale również i profesjonalne urządzenia o mocy 2500W. Jak łatwo się domyśleć większe wartości zarejestrowane są głównie dla warników o bardzo dużej pojemności, gdzie trzeba w jak najkrótszym czasie zagotować dużą ilość płynów.

W przypadku mocy urządzenia to sytuacja jest bardzo prosta – im większa moc, tym będziemy w stanie szybciej podgrzać lub zagotować interesujący nas napój. W warnikach do wody liczy się przede wszystkim czas, dlatego też warto rozglądać się za urządzeniami, które mają odpowiedni zapas mocy. Jeżeli nie zależy nam jednak na czasie, to możemy zaoszczędzić sporo gotówki i wybrać warniki o niższej mocy. Każdy profesjonalny warnik musi jednak posiadać odpowiedni termostat z możliwością regulacji temperatury.