Zalety i wady mikserów planetarnych

Ostatnimi latami ludzie poświęcają coraz mniej czasu na gotowanie oraz pieczenie ciast, choć nie brakuje prawdziwych pasjonatów. Sam proces gotowania przeszedł prawdziwą metamorfozę w ostatnich latach i pojawiają się coraz to nowsze technologie wspomagające przygotowywanie posiłków. Niewątpliwie jednym z nich są miksery planetarne.

Zalety mikserów planetarnych:

1. Miksery planetarne Kenwood to połączenie kilku urządzeń w jednym. Dzięki dodatkowym przystawkom oraz mieszadełkom, można w nim wyrobić niemal każde ciasto i ubić krem. Popularne są również dodawane przystawki, które zmieniają mikser w sokowirówkę, maszynkę do makaronu czy mięsa.

2. Szybkie i dokładne wyrabianie ciasta dzięki samodzielnej pracy urządzenia oraz innowacyjności – mieszadłom, które obracają się planetarnie – wokół miski, a także swojej osi.

Wady:

1. Miksery planetarne zajmują dużo miejsca i są duże.

2. Należą do bardzo drogich, częściej z tego względu używane są przez profesjonalnych kucharzy.

Wszystkie miksery Kenwood, zarówno zwykłe jak i planetarne znacznie ułatwiają gotowanie i pieczenie. W przypadku miksera planetarnego to bardziej maszyna, która zastąpi nam kilka innych urządzeń, a dodatkowo z dokładnością zmiksuje produkty. Nie da się jednak ukryć, że za te wszystkie zalety cena znacznie odbiega od mikserów stacjonarnych. Miksery planetarne przeznczone są głównie dla profesjonalistów i osób, które naprawdę często pieką i gotują.

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.