Sprzęt do otwierania puszek i butelek w punktach gastronomicznych

Poszukiwanie dobrego otwieracza do konserw, to stały problem wielu gospodyń. Większość urządzeń nie sprawdza się i zawodzi, a puszki źle ucięte tępym nożem niejednokrotnie ranią skórę rąk. A co jeśli takich puszek trzeba otworzyć codziennie kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt? Bez profesjonalnego urządzenia do otwierania nie ma mowy o sprawnie funkcjonującej kuchni przy stołówce czy restauracji. Zarówno niezawodny otwieracz do puszek jak i różnego rodzaju otwieracze do butelek powinny być także częścią wyposażenia barów, klubów, pubów.

Kapsle, nakrętki, korki

Zamknięcie płynów w butelkach może sprawiać problem przy próbach otwierania. Metalowe kapsle czy korki używane do zamykania win wymagają użycia otwieraczy. Butelki z nakrętkami metalowymi też stwarzają problem i mogą zranić rękę – na wszystkie oporne nakrętki sposobem są otwieracze do butelek produkowane specjalnie dla gastronomii.

W barze otwieracz stacjonarny można zamontować na ścianie, przy blacie lub w każdym innym miejscu, do którego cała obsługa baru będzie miała wygodny dostęp. Ponadto każdy barman i kelner powinien dysponować otwieraczami do butelek z korkami, czyli korkociągami zwanymi również trybuszonami.
Podręczny, niewielki trybuszon kelnerski jest narzędziem niezbędnym do otwierania markowych win przy stolikach konsumenckich. Duże, profesjonalne, napędzane energią elektryczną trybuszony, które tną folię przydadzą się w barze, gdzie obsługa otwiera znaczną ilość zakorkowanych butelek. Można wyobrazić sobie imprezę eventową, gdy trzeba szybko napełnić winem setki kieliszków – tylko profesjonalny otwieracz jest w stanie zapewnić sprawną obsługę w takiej sytuacji.

Otwieracze do puszek i puszeczek

Pakowanie żywności do próżniowych pojemników z metalu, to podstawowy sposób na przedłużenie trwałości produktów żywnościowych. W kuchniach restauracyjnych otwiera się codziennie wiele konserw o znacznej pojemności i różnych, czasem dużych rozmiarach. Robienie tego bez wydajnego otwieracza do puszek wymagałoby sił i czasu, którym nie zawsze obsada punktu dysponuje. Tylko przyblatowy wydajny otwieracz do puszek sprawdzi się w skali makro. Zarówno te z napędem ręcznym jak i otwieracze elektryczne potrafią szybko i równo przecinać blachę wieczka, a przy tym cięcie antybakteryjnym nożem zapewnia utrzymanie właściwych warunków higienicznych.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.