Jakie wyposażenie techniczne zaplanować w barze?

Każdy bar, niezależnie od swoich funkcji, musi być odpowiednio wyposażony. Postawa to aparatura mechaniczna, urządzenia chłodnicze-grzewcze, urządzenia sanitarne, itd.

Podstawowym wyposażeniem technicznym w barze jest urządzenie do produkcji lodu, który pozwala tworzyć wybranej wielkości kostki, mogące być dodawane do drinków lub po prostu zimnych napojów. Średniej wydajności wytwornica lodu pozwala wytworzyć nawet 4400 kostek lodu w przeciągu ośmiu godzin. Równie ważnym urządzeniem jest blender elektryczny, który działa jak mikser elektryczny, doprowadzając dane płyny do odpowiedniej konsystencji.

Inne ważne urządzenie stosowane w barach to również młynek do kruszenia lodu. Sprawdzają się także specjalistyczne ochładzacze do butelek, które mogą mieć różną formę oraz funkcjonalność. Podstawowe typy to ochładzacze typu wnękowego, tacowego, komorowego lub korytowego. Urządzenia te mogą być dostosowane wymiarami oraz wydajnością do zapotrzebowań określonego baru. Można również zmieniać ustawienie takich ochładzaczy, kontrolując temperaturę na poziomie od 4 stopni do 12 stopni Celsjusza.

Oprócz ochładzaczy w barach stosuje się także zamrażarki oraz chłodziarki, które mogą służyć o oziębiania szkła i butelek. W tym samym celu stosuje się komory chłodnicze, które instalowane są na zapleczach barów.

W barach stosuje się również automatyczne dyspensery, które wyposażone w wężowe dozowniki do napojów pozwalają w prosty sposób nalewać wybrane przez klientów napoje. Dzięki temu prostemu urządzeniu można całkowicie wyeliminować z baru butelki z napojami. Urządzenie to jest szczególnie doceniane w barach o dużej przepustowości. Podobne rozwiązania stosowane są w urządzeniach do dystrybucji piwa.

W barach wykorzystuje się również inne urządzenia, na przykład baterie automatycznych dozowników do napojów alkoholowych. Dostępne w różnych pojemnościach. Chętnie wykorzystywane są także ekstraktory, czyli wyciskacze do soków cytrusowych.

Oprócz zimnych napojów w barach przygotowuje się ciepłe napoje. Do tego celu wykorzystuje się perkolatory i dripolatory oraz tak zwane aparaty filtrowe. Te urządzenia posłużą do parzenia kawy, przygotowywania herbaty oraz przykładowo gorącej czekolady. W mniejszych barach wykorzystuje się najczęściej ekspresy 2, 3, 4-naparzaczowe, w większych wspomniane wyżej perkolatory i dripolatory.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.