Eksploatacja urządzeń gastronomicznych

Aby urządzenia gastronomiczne jak najdłużej pracowały efektywnie trzeba pamiętać o kilku zasadach ich użytkowania. Bez tego sprzęt będzie dużo częściej wymagał napraw, podzespoły wymiany itp. Oto kilka reguł, które można zastosować przy eksploatacji większości urządzeń.

Przed uruchomieniem ważne jest, by sprawdzić czy wszystko jest na swoim miejscu zgodnie z instrukcją montażu urządzenia gastronomicznego. Oczywiście oględziny pod kątem potencjalnych uszkodzeń też są potrzebne. Należy również sprawdzić prawidłowość wszystkich podłączeń do instalacji: gazowej, wodnej, elektrycznej i kanalizacyjnej.

Teraz można urządzenia uruchamiać i rozpocząć ich użytkowanie uprzednio zapoznając się z instrukcją i stosując się do jej wskazań. Należy pamiętać, że w skład czynności eksploatacyjnych wchodzi również bieżące dostosowywanie parametrów pracy urządzenia do aktualnych potrzeb oraz regularne przeglądy techniczne. I właśnie te ostatnie wraz z właściwą konserwacją oraz czyszczeniem są kluczem do wydłużenia żywotności sprzętu. Dlatego należy pamiętać, by codziennie myć i czyścic maszyny, z których korzystamy, sprawdzać pod koniec dnia pracy stan techniczny oraz jeśli specyfika maszyny tego wymaga smarować jej niektóre części. Jeśli kontaktują się one z produktami żywnościowymi do takiego smarowania trzeba zastosować olej jadalny. Podczas czyszczenia należy unikać środków, które mogą zarysować powierzchnie urządzeń. Stosując te proste zasady, możemy mieć pewność, że dane urządzenie długo nam posłuży, ale trzeba też pamiętać, że awarie maszyn się zdarzają a do usuwania usterek najlepiej wezwać specjalistę.

kuchnia gazowa z piekarnikiem gazowym BERTOS
Zdjęcie przedstawia kuchnię gazową z piekarnikiem gazowym BERTOS.
Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.