Jak wybrać termos obiadowy?

termos obiadowyW ostatnim czasie przygotowywanie posiłków na wynos jest coraz popularniejsze. Jeśli Ty również chciałbyś zrezygnować z jedzenia na mieście na rzecz samodzielnie przygotowywanych obiadów, na początku warto wybrać odpowiedni termos obiadowy.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze termosu?

Najważniejsze kryteria, które powinniśmy uwzględnić przy wyborze to:

  • pojemność,
  • szczelność,
  • wygląd.

Pojemność

Wielkość termosu powinna być dopasowana do naszych indywidualnych upodobań i przyzwyczajeń. Sam najlepiej wiesz, jakie porcje jesz najczęściej na obiad. Jeśli termos będzie zbyt mały, nie zmieścisz w nim całego posiłku. Z kolei zbyt duży będzie zajmował mnóstwo miejsca i będzie zbyt ciężki.

Szczelność

Szczelność termosu obiadowego ma kluczowe znaczenie. Szczelne naczynie dłużej utrzymuje ciepło i zapobiega wyciekaniu potrawy poza pojemnik. W związku z tym najlepiej inwestować w termosy renomowanych marek, które zazwyczaj gwarantują szczelność oferowanych pojemników.

Wygląd

Może się to wydawać zabawne, ale wygląd termosu również jest ważny. Powinien prezentować się na tyle dobrze, żebyśmy bez wstydu mogli wyjąć go na przykład w firmowej stołówce, zamiast jeść po kryjomu za biurkiem. Na szczęście obecnie w sprzedaży jest na tyle szeroki asortyment termosów, że każdy z nas bez większych trudności będzie w stanie znaleźć termos obiadowy, który pod każdym względem odpowiada jego upodobaniom.

Zaplecze spod igły

Większość pracowników kuchni w obiekcie gastronomicznym z pewnością bardziej komfortowo będzie czuła się w obszernym wnętrzu. Powierzchnia ma znaczenie nie tylko dla wygody przygotowywania potraw, ale i dla sprawności ich przyrządzania. Funkcjonalnie zorganizowany ciąg wydawczy, gwarantuje lepszą „wydolność kuchni”, a w efekcie zadowolenie gości. Czas wydawania potraw jest uzależniony także od umiejętności pracujących w kuchni osób.

 

W kuchni restauracyjnej istnieje niewielkie prawdopodobieństwo zmian kadrowych. Z reguły restauracja przez kilka, a nawet kilkanaście lat zatrudnia tego samego kucharza, który otacza się sprawdzonymi współpracownikami. To dlatego można indywidualnie zaprojektować stanowiska do przygotowania i obróbki wstępnej produktów.

W kuchni najlepsze będą najbardziej uniwersalne urządzenia i sprzęty, takie jak np. stoły robocze. Powinny one mieć regulowane nóżki i szkieletowy stelaż, aby dostęp do akcesoriów umieszczonych w szufladach był najłatwiejszy. Zaplecze kuchenne powinno być zaopatrzone w maszyny i meble dobrej jakości. Sprzęty muszą być trwałe.

Continue reading

Nowoczesne zakłady gastronomiczne – gdzie tkwi sekret?

Zakład gastronomiczny to takie miejsce, które, podobnie jak inne placówki, podlega procesowi unowocześniania. Jeśli jakaś firma nie inwestuje w funkcjonalność, design i ofertę, zazwyczaj bardzo na tym traci. Dlatego, żeby się cieszyć zawsze dobrą sprzedażą, warto już dzisiaj pomyśleć o unowocześnieniu gastronomii. Continue reading